Yusuf Avcı

freelance grafik tasarım

BEŞ KARDEŞ Dizisi Başlıyor!

Birbirine zıt 5 kardeşin eğlenceli maceraları Leyla ile Mecnun kadrosu ile Ocak ayında Kanal D ekranlarında yer alacak. (Ay Yapım)

Kireçburnu Çakalları geri dönüyor resmen, Leyla ile Mecnun’un bitmesine üzülen insanlar grubuna dahil olan ben de herkes gibi sevindim bu habere. Bu dizinin izleyici kitlesi TV alışkanlığı olmayan piyasadaki (birçok içi boş) dizileri izleyerek vakit geçirmeyen kitleydi. Son zamanlarda Leyla ile Mecnun – Ben de özledim – İşler Güçler – Kardeş Payı ile tükenen bu nesil bu kez yeniden BEŞ KARDEŞ dizisiyle hayata dönecek.

Maalesef ki bu dizide Ali Atay yer almayacak (Ertan Saban ile birlikte başka bir projede yer alacak).
Mecnun Ç yok. Çay var mı? Uzaylı ve ya At mı o? Gibi absürt geyikler olmayacak, mahalle dizisi. Ama bu ekip yine güldürür ve bu ekipten kaliteli iş çıkar. Senaryoda “Seyirciye güveniyoruz, başka güvenecek kimsemiz yok zaten” diyen Onur Ünlü olunca buna şüphemiz yok… Umarım senaryoya Burak Aksak’ı da dahil eder. Reyting kurbanı olmaz.

Dizi “evine ayakkabılarını çıkararak girenlerin dizisidir”in sahibi L&M gibi samimi bir dizi olur inşallah. Dizi çekimleri İstanbul’da Kadıköy ve Göztepe taraflarında çekiliyor, Ekim’de başlamış. Gösterim tarihi ise Kasım sonu Aralık başı derken Ocak olarak kesinleştirildi. Beş Kardeş dizisinin fragmanı ve dizinin müzikleri henüz yok.

5 Kardeş Dizisinin Oyuncu Kadrosu Şöyle:

Serkan Keskin
(eski İsmail abi) 4 kardeşin abisi SAİT karakterini canlandırıyor.
Osman Sonant
(eski hırsız yavuz)
Fatih Artman Beş kardeş dizisinde Aziz karakterini canlandırıyor.
(behzat ç’nin tüm serilerindeki harun ve leyla ile mecnun)
Tansu Biçer
(itirazım var, pek yakında, şubat, sen aydınlatırsın geceyi)
Nadir Sarıbacak
(aldırma gönül, yük, gönülçelen, doktorlar)
Nihal Yalçın
(Berlin kaplanı, yalan dünya)
Ece Dizdar
(güneşi beklerken, şubat)
Melisa Sözen
(av mevsimi, şubat, muhteşem yüzyıl)
Serkan Kuru
(kara para aşk)
Serdar Orçin
(ulan istanbul, iz, behzat ç, barda, Gülbeyaz)
Köksal Engür
(eski ak sakallı dede)
Ayşen Gruda
(eski hidayetin annesi)

Ahmet Mümtaz Taylan (İskender)’ın dizide yer alıp almayacağı konusunda kesin bilgi yok.
Ali Atay (Mecnun) ve Cengiz Bozkurt (Erdal Bakkal) dizide yer almıyor. Ama Onur Ünlü bunları rahat bırakmaz ya bir şarkı yaptırır ya da dizide konuk oyuncu oynatır diye düşünüyorum.

Beş Kardeş Dizisi Oyuncuları - 5 Kardeş Kadrosu
Beş Kardeş Dizisi Oyuncuları – 5 Kardeş Kadrosu

Facebook Hayran Sayfasını Beğenebilirsiniz:
www.facebook.com/Bes5kardes

RÖPORTAJLAR:

Serkan Keskin 5 Kardeş dizisiyle ilgili şunları söylemiş:
Adından da anlaşılacağı gibi beş tane kardeşi konu alıyor. (Gülüyor) Aynı evde yaşıyorlar. Anne ve babalarını kaybetmişler. Benim oynadığım karakter onların en büyüğü. Anne ve babalarının eksikliğini gidermeye çalışan, onları toparlayan bir abi. Biraz o eski zamanlarda izlediğimiz diziler gibi. Bir mahallede geçen sıcak bir dizi. Tabi ki o beş manyak kardeşin hepsinin ayrı bir hikayesi ve özelliği var. Hepsinin tabi ki bir aşk durumu var. Çok samimi. Dizi için birçok kişi ‘Leyla ile Mecnun’dan dolayı “Absürt mü fantastik mi” şeklinde sorular soruyor. Dizi absürt veya fantastik değil. Leyla ile Mecnun gibi olmayacak ama tabi ki Onur Ünlü yazıp yönettiği için birtakım dokunuşlar olacak. Güzel bir kadromuz var. Okuyan herkes çok sevdi senaryoyu. Hepimiz çok mutlu ve heyecanlıyız bakalım.
Karakterin adı Sait. Beş kardeşin en büyüğü. Anne baba gittikten sonra hayatının tamamını o beş kardeş için yaşıyor, en büyük olduğu için onlara hem annelik hem babalık yapıyor.
Balıkçılık yapan, balık tezgâhı olan biri Sait. Kardeşlerine kendini adamış bir ağabey. Hiç evlenmemiş.
Nadir Sarıbacak, Tansu Biçer, Osman Sonant ve Serkan Keskin…Gerçekten bir rüya kadro! Beşinci kardeş kim? En Küçük kardeş de Fatih Artman. O da dizide Aziz karakteriyle karşımıza çıkacak. Zaden Nadir ve Tansu benim Semaver Kumpanya’dan on senedir, 15 senedir tiyatro yaptığım insanlar. Tiyatro kurduğumuz, beraber yürüdüğümüz nerdeyse çocukluk arkadaşlarım. Ve şu an beş kardeşi oynuyor olmamız gerçekten çok zevkli.
İsmail çok sevilen bir karakterdi. Benim de çok sevdiğim bir karakterdi, ama bitti ve hayat devam ediyor. Benim de mesleğim bu ve şimdi Sait de çok sevdiğim bir karakter. Ama daha yeni şekilleniyor ve henüz izleyiciyle buluşmadı. Ama tabi ki bir İsmail Abi değil! Sonuçta İsmail Abi’yi de oynayan benim Sait’i de oynanan benim o yüzden içinde ufak tefek şeyler vardır, ama İsmail Abi’yle hiç alakası olmayan bir karakter. Günümüzde, daha reel bir zamanda geçen, fantastik- absürt olmayan bir karakter değil daha gerçekçi ne yazık ki!
Serkan Kesin “İsmail abi’yi özlüyorum” demiş. Biz de özledik, biz de seni özledik.

 

Tansu Biçer:
Ben de bilmiyorum bizi nasıl bir şeyler beklediğini, ben de merak ediyorum. Ama iyi olacağını düşünüyorum. Bir mahalle komedisi olacak. Ama neticede oynayan oyuncular -Serkan Keskin, Osman Sonant, Melisa Sözen genel itibariyle oyunculuk algısı olarak mizaha da farklı bir yerden bakan insanlar. Onur da o anlamda mizahı da başka türlü anlayan biri. Böyle bir ekip bir mahalle komedisi çekerse nasıl olur bekleyip göreceğiz. Ben dizide beş kardeşten biriyim…