Yusuf Avcı

freelance grafik tasarım

Yeni Türk Telekom Logosu

Avea, TTNet ve Türk Telekom birleşti. Türk Telekom’un yeni logosu işte karşınızda. Türk Telekom’un yeni logosunun yorumları ve türk telekom’un vektörel logosu…

Avea, ttnet ve türk telekom’un birleşmesi olayından sonra ortaya çıkan yeni logo kompozisyonu ve renkleri tartışılabilir ama yeni yeni trendi takip edebildikleri için beğenimi aldı. Ben beğendim açıkçası, font güzel. Yeni tarzlara uygun hoş bir tasarım olmuş. Renkler gayet canlı.

Türk Telekom yeni logosu akılda kalıcılık açısından biraz sıkıntılı gibi. Sektörden değilseniz ilk baktığınızda aklınıza gelmeyebilir. Türk Telekom logotype kullanımı bu şekilde bazı uygulamalarda sorun çıkabilir ama logo formları kullanım yerine göre değişiyor sanırım. Üçgenler üstte Türk Telekom yazısı altta yazılmalı baze yerlerde. Logonun koyu ve siyah zeminli yerlerde ters renkteki varyasyonları nasıl olacak oda bir merak konusu.

Eski ve Yeni Türk Telekom Logosu
Yeni Türk Telekom Logosu Vektörel

Türk Telekom, düzenlemiş olduğu toplantı ile Avea ve TTNET servislerini bünyesine kattığını açıkladı. Peki, Avea ile Türk Telekom birleşmesi, Avea müşterilerini nasıl etkileyecek?

Türk Telekom; dünya trendleri, müşteri ihtiyaçları ve gelecek vizyonu doğrultusunda; Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarıyla sunduğu ürün ve hizmetlerini “Türk Telekom” tek markası altında birleştirdi.

İletişim alanındaki elini güçlendirmek isteyen Türk Telekom, Avea‘yı bünyesine katarak yoluna devam edecek. Avea müşterileri bu anlaşma sonucunda daha uygun tarifelere ve daha iyi hizmetlere kavuşacak.

Avea ismi yerini Türk Telekom‘a bırakacak. Avea sahipleri, telefonlarında “Avea” yerine “Türk Telekom” ibaresini görecek.

Türk Telekom, Avea‘nın yanında TTNET‘i de bünyesine katarak “Birlikten Yepyeni Bir Güç Doğuyor” sloganı altında birleşeceğini açıkladı.

Avea Mağazaları ve Tabelaları’da Değişecek

Avea mağazaları da değişimden etkilenecek. Yeni Avea mağazaları aşağıdaki gibi görünecek.

Türk Telekom‘un yeni sloganı “Tek Telekom Türk Telekom” oldu.