Yusuf Avcı

freelance grafik tasarım

Hızlı ve “ÖFKELİ 7” Başlıyor! (Furious 7)

Paul Walker’ın ölümü sebebiyle buruk geçecek ama fragmanını izlerken bile hobarey diyeceğiniz Hızlı ve Öfkeli 7 yani Fast and Furious 7 start alıyor!

Filmin asıl adı  Furious 7. Öfkeli 7 olarak yayınlanmış Paul Walker’in ölümü nedeniyle Hızlı kısmını kaldırmışlar ve 3 Nisan Cuma günü 2015 yılında Türkiye’de vizyona bu şekilde girecek. (Askerde olacağım için sabırsızlıkla bekliyorum diyemeyeceğim..)

Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Dwayne Johnson, Kurt Russell, Ronda Rousey, Jason Statham ve Paul Walker gibi ünlü oyuncuların bulunduğu filmde Walker’ın sahneleri eski görüntüler ve kardeşleri Caleb Walker & Cody Walker’ın dublörlüğü ile çekildi.

Sizleri hemen fragmanıyla baş başa bırakıyorum ve devam ediyorum:

Ayrıca bugüne kadar yayınlanan diğer videolar ve filmin hazırlanışı ile ilgili hikayeleri Facebook sayfasından ve hatta Hızlı ve Öfkeli 7 Türkçe sayfasından görebilirsiniz. www.facebook.com/pages/Hızlı-ve-Öfkeli-7/163111220530178

Paul Walker yok film ne olacak? Sorusu kafalarda kalmasın;
2013 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden Brian O’Conner (Paul Walker) ile yer alan bölümler ve sahneler yarım kalmıştı. Yapım şirketi Universal filmin bir süre gecikeceğini söylemiş, Yönetmen James Wan’da filmin iptal olmadığını söylemişlerdi zaten. Geri kalan sahneleri CGI (Grafik efektler ve montaj) ile ve özel seslendirme yolları ile tamamlamışlar. CGI efekti sırıtmaz bence filmde. Yazı başlığındaki görsel de Hızlı ve Öfkeli 7 filminin posteri bu arada. Film kendisinden önceki beş filmin aksine ilk filmdeki gibi los angeles’ta geçecek. Paul Walker’i son kez izleyeceğimiz serisi olduğu için merakla ve hüzünle bekliyoruz. Kesin filmin sonunda bir de Paul Walker’a selam çakarlar, f&f gibi bir filmde gözler yaşlanır ve bu da eşi benzeri görülmemiş bir manyaklık olur.

Hızlı ve Öfkeli 6’nın son sahnesinde Jason Statham’ı gördüğümde yok artık! Demiştim. En müthiş serisi olacak diye tahmin ediyorum.  Jason Statham bu filmde kötü karakteri canlandırıyor diyebilirim. Çünkü filmdeki yeri en sonki bölümde ekibin yenmiş olduğu Owen Shaw’ın kardeşi olacak ve intikam almak için yola koyuluyor.  onun girmesiyle dövüş kavga gibi unsurlar ayrı bir boyut kazanmış gibi görünüyor Lucas Black in olmaması üzdü beni biraz Tony jaa yı görmekte bir o kadar sevindirdi. Fragmanda Jason’ı sanki hemen kolayca harcamışlar gibi görünüyor. Umarım öyle değildir de 8.sinde de bu kadroda yer alır. Kim bilir belki bir şekilde bu seride kötü karakter olur Hızlı ve Öfkeli 8’de iyi karakteri canlandırır.

Fragmanından da anlaşılacağı üzere yine aksiyon dolu olacak ve yine sınırları zorlamışlar. Universal Pictures’tan yapılan açıklamaya göre yedinci filmde, Ferrari 458, Bugatti Veyron, Dodge Viper, McLaren 650S, Dodge Charger gibi otomobiller de başrolde yer alacak. İlk filmden başlayan fragman serinin gelişimini kısa bir şekilde anlatıyor.

Aksiyonun  dibine vuracağımız bu film 2015 yılının iddalı yapımları arasına girer. Gişe patlaması bekliyorum, filmi bekleyen zaten gidecek geri kalan da meraktan gidecek.

Filmin İMDB Linki: http://www.imdb.com/title/tt2820852/?ref_=nv_sr_1

Filmin 2 adet posteri mevcut:

Hızlı ve Öfkeli Furious 7 İzle Posteri
Hızlı ve Öfkeli Furious 7 Poster

Öfkeli Furious 7 İzle Posteri

Öfkeli Furious 7 Posteri

ÖFKELİ 7 FİLMİNİN KADROSU ŞÖYLE:

Yönetmen: James Wan (aynı zamanda Saw Testere’nin de yönetmeni)

Yapımcı: Neal H. Moritz, Vin Diesel, Clayton Townsend

 Oyuncular ve Karakterleri:

Vin Diesel (Dominic Toretto)

Paul Walker (Brian O’Conner)

Dwayne Johnson (Luke Hobbs)

Michelle Rodriguez (Letty Ortiz)

Jordana Brewster (Mia Toretto)

Tyrese Gibson (Roman Pearce)

Ludacris (Tej Parker)

Lucas Black (Sean Boswell)

Jason Statham (Ian Shaw)

Müzik: Brian Tyler

Stüdyo: Original Film,  One Race Films, Relativity Media

Dağıtıcı: Universal Pictures

Konu: Owen Shaw ve ekibinin yenilmesinden sonra, Dominic Toretto (Vin Diesel), Brian O’Conner ve geri kalan ekip artık sahip olmak istedikleri normal hayata ve Amerika’ya geri dönebileceklerdir, fakat Owen’ın büyük kardeşi Ian Shaw (Jason Statham), Dominic’i takip eder. Nedeni ise kardeşinin ölümünün intikamını almaktır. Bu yüzden ekip tekrar tehlikeye girecektir. Ekip Hans’ın ölümünü öğrendikten sonra, Ian onları ilk bulmadan önce kendilerinden birini öldüren adamı bulmak için yola koyulurlar.

Fast & Furious 7 Hızlı ve Öfkeli 7 Türkçe Altyazılı Fragmanı için:
http://www.youtube.com/watch?v=Ipq-rVBYfv8

Bu arada Furious 7 Hızlı ve Öfkeli 7  Filmi Fragman Müziğini arayanlar için:
http://www.youtube.com/watch?v=12CeaxLiMgEc